Gdzie i jak się promować, aby zwiększyć grono labsterów? TWITTER

twitter

Jakiś czas temu pojawił się wpis dotyczący Facebooka i sposobu wykorzystania go jako narzędzia pomagającego w promowaniu swojej strony, czy też działalności różnego rodzaju. Kontynuując tematykę poszerzania horyzontów wracam do Was z kolejnym miejscem, które można w łatwy sposób wykorzystać, a mianowicie Twitterem.

 

Twitter

Twitter to serwis, który pozwala na bardzo szybki i swobodny kontakt z użytkownikami. Dzięki niemu możemy przekazać wszystko to, co najważniejsze w jednej chwili bez obawy, że coś zostanie przez naszych obserwatorów pominięte. Wiadomości, czy też informacje jakie publikujemy na Twitterze pojawiają się automatycznie (w czasie rzeczywistym), dlatego nie musimy się martwić (tak jak w przypadku Facebooka), że serwis obetnie nam zasięg umieszczanych wpisów. Twitter właśnie dzięki temu zasługuje na miano najbardziej aktualnego narzędzia, dzięki któremu możemy być  i jesteśmy ciągle na bieżąco.

Jak działa Twitter?

Sposób działania tego narzędzia jest bardzo prosty, a mianowicie – piszemy wiadomość i naciskamy przycisk ‚Tweetnij’. Po sekundzie treść wiadomości wyświetla się na naszym profilu i każdy może ją zobaczyć. Serwis narzuca nam ograniczenie, przez co możemy użyć tylko 140 znaków. Dla jednych to stanowczo za mało, ale prawdę mówiąc gdyby serwis udostępnił nam większe pole do popisu to pewnie straciłby na wartości, a na pewno jego główne założenie, czyli szybki przekaz informacji przestałby działać sprawnie. Oprócz publikowania wiadomości, możemy również przeglądać treści innych użytkowników. Aby to było możliwe musimy zaobserwować różne osoby, czy też profile, które nas interesują. Dla nas np. najważniejsze jest grono labsterów i różnego rodzaju akcje związane z warsztatami, dlatego właśnie to ten zakres tematycznych profili przeglądamy. No właśnie! Przeglądamy, przeglądamy i co dalej? Tutaj spotykamy się z kolejną funkcją, jaką oferuje nam Twitter, czyli interakcją. Możemy dodawać Tweety użytkowników do ulubionych lub po prostu na nie odpowiadać, dzięki czemu mamy możliwość szybkiej wymiany zdań z użytkownikami.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Serwis działa na zasadzie trzech ‚tablic’ i stronie głównej. Na stronie głównej pojawiają się 140 znakowe treści wszystkich zaobserwowanych przez nas użytkowników, które możemy przeglądać do woli. Trzy ‚tablice’ funkcjonują, kiedy przejdziemy do naszego profilu. Są to: Tweety, Tweety i odpowiedzi oraz Zdjęcia i filmy. Pojawiają się tam nasze treści, umieszczone przez nas zdjęcia i wszystko to, co przekazaliśmy dalej lub polubiliśmy. Cała ta platforma jest naprawdę intuicyjna, dlatego po chwili grzebania w Twitterze większość raczej nie powinna mieć problemu ze zrozumieniem jak działa ten serwis.

Twitter na telefon lub tablet?

Jak najbardziej tak! Skusiłabym się nawet na stwierdzenie, że w tym wydaniu Twitter sprawdza się o wiele lepiej. Szybka informacja w drodze, szybka informacja na spotkaniu, szybka informacja o czymś, co właśnie widzimy – tylko Twitter!

Radzimy!

Wykorzystuj Twittera właśnie jako narzędzie do szybkiej komunikacji i źródła informacji z ostatniej chwili. Pisz tam o rzeczach, które chcesz przekazać na bieżąco jako krótki wpis warty uwagi. Jeśli podejdziesz do tego w ten sposób to na pewno grono Twoich potencjalnych obserwatorów się zwiększy!

Zostań z nami!

Już niebawem pojawi się kolejny wpis z tej serii o Instagramie, a już teraz jeśli podobają Ci się nasze treści to zapraszamy do czytania poprzedniej notki z tej serii – o Facebooku! Zapraszamy -> TUTAJ!

Sprawdź aktualne warsztaty i zostań labsterem!

Wszystkich czytających zapraszamy do zapoznania się z naszymi labami -> TUTAJ!

 

Do napisania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *