Hipster na Kazimierzu – labster na Zabłociu.

ZróbToTrampkiULOTKA1

Czyżby dobiegała końca era hipsterów? Tak, bo nadchodzą labsterzy!
Hipster przekopuje modne vintage butiki Kazimierza, labster szyje i własnoręcznie ozdabia grafiką swoje T-shirty (lub trampki). Hipster odwiedza modne kluby, labster w industrialnym lofcie majsterkuje, hebluje i wierci.   Warsztat to dla labstera przestrzeń naturalna.

Co się dzieje w twórczych zaułkach Krakowa? W industrialnych loftach krakowskiego Zabłocia panuje entuzjastyczny harmider. Jeśli chcemy zrobić sobie własny stolik, możemy wynająć warsztat stolarski na godziny. Za rogiem znajdziemy studio z warsztatami kulinarnymi. W okresie przedświątecznym nie zabraknie labów, na których będzie można przygotować świąteczne ozdoby i prezenty. Labsterzy uwielbiają działać, własnoręcznie tworzyć i ozdabiać przedmioty, obdarowywać samodzielnie zrobionymi prezentami. Gdzie spotkasz labstera? Labster czas wolny spędza na kreatywnych warsztatach i zajęciach.

Warsztaty aktu w Szkole Malarstwa i Rysunku Onamato

Warsztaty aktu w Szkole Malarstwa i Rysunku Onamato

Odnajdziemy na Zabłociu przedstawicieli branży kreatywnej pracujących nad różnymi projektami. Jest Wytwórnia współpracująca z Balem, jest Hubraum gromadzący twórcze osoby, który zresztą nie tak dawno gościł Creative Mornings. Zabłocie jest w końcu przestrzenią pofabryczną i zawsze tam „coś wytwarzano”. Duże fabryki zamieniono teraz na mniejsze pracownie, gdzie freelancerzy realizują swoje projekty i gdzie wynajmuje się przestrzenie na twórcze warsztaty. Poindustrialna przestrzeń Zabłocia na nowo obudziła się do działania.

Międzynarodowa kreatywna społeczność Creative Mornings

Międzynarodowa kreatywna społeczność Creative Mornings

Tak w Krakowie, a w innych miastach? Hipsterzy czy labsterzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *